Zmiany w prawie w 2017 r. Vademecum przedsiębiorcy.

Posted on 23 luty, 2017 in Porady

Zmiany w prawie w 2017 r. Vademecum przedsiębiorcy.

Wraz z początkiem 2017 roku weszło w życie wiele zmian w prawie i przepisach, istotnych zwłaszcza dla przedsiębiorców. Większość nowych rozwiązań ma ułatwić prowadzenie działalności. Czy tak się stanie?

Umowy cywilnoprawne: dzieło, zlecenie – nie daj się oszukać

Posted on 17 listopad, 2016 in Porady

Umowy cywilnoprawne: dzieło, zlecenie – nie daj się oszukać

•Zweryfikuj treść swojej umowy cywilnoprawnej.

•Jak zmienią się umowy zlecenie i umowy o dzieło w 2017 roku?

•Wypowiedzenie/rozwiązanie umowy zlecenia jest możliwe. 

Ze względu na przepisy podatkowe, umowy cywilnoprawne, czyli umowy o dzieło lub zlecenie są bardzo popularne w Polsce. Decydując się na podpisanie takiego zobowiązania z pracodawcą, warto dokładnie sprawdzić treść dokumentu.

Ile kosztuje porada prawna?

Posted on 12 lipiec, 2016 in Porady

Ile kosztuje porada prawna?

• Ceny porad prawnych w dużych miastach różnią się

• Cennik porad prawnych nie istnieje

• E-porady prawne dają przejrzystość kosztów usługi

Warszawa, Kraków, Wrocław – czy miejsce zamieszkania ma znaczenie, gdy zależy nam na uzyskaniu porady prawnej i jej wycenie? Ile powinna kosztować profesjonalna porada prawnika?

E-porady prawne - czy warto z nich korzystać?

Posted on 03 luty, 2016 in Porady

Jednym z najczęściej wpisywanych w wyszukiwarki haseł związanych z branżą prawniczą jest termin „e-porady prawne”. Uzyskiwanie pomocy w szybki i wygodny sposób jest kuszącą wizją dla wielu użytkowników sieci. Czy jednak rzeczywiście w Internecie można uzyskać rzetelną poradę prawnika, bez konieczności umawiania się na spotkanie czy czekania w kolejce petentów?

Kancelaria Radcy Prawnego Magdalena Grzybowska z siedzibą w Warszawie pod adresem: ul. Obrzeżna 5F lok. 45; 02-691 Warszawa; wpis do ewidencji działalności gospodarczej prowadzonej przez Prezydenta miasta stołecznego Warszawy, pod numerem 517708; NIP: 798-143-98-96; REGON: 142633940; wpis na listę radców prawnych przy okręgowej izbie radców prawnych w Warszawie numer: WA-7159