Covid - zamknięty biznes

W dniu 15 stycznia 2021 r. uruchomiona została Tarcza Finansowa PFR 2.0 obejmująca mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa w 45 branżach najmocniej poszkodowanych przez drugą falę pandemii COVID-19. Kwota przeznaczona na ten cel ma wynieść ok. 13 mld zł, a wnioski składać można do 28 lutego 2021 r.

Osoby niespłacające zobowiązań kredytowych i finansowych muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami. Niektórym z nich windykatorzy grożą nawet więzieniem! Pytanie tylko, czy dłużnicy faktycznie mogą zostać pozbawieni wolności? Może to jedynie nieuczciwy sposób na wyegzekwowanie od nich płatności?

Vademecum przedsiębiorcy

Wraz z początkiem 2017 roku weszło w życie wiele zmian w prawie i przepisach, istotnych zwłaszcza dla przedsiębiorców. Większość nowych rozwiązań ma ułatwić prowadzenie działalności. Czy tak się stanie?

Umowy cywilnoprawne: dzieło, zlecenie – nie daj się oszukać

  • Zweryfikuj treść swojej umowy cywilnoprawnej.
  • Jak zmienią się umowy zlecenie i umowy o dzieło w 2017 roku?
  • Wypowiedzenie/rozwiązanie umowy zlecenia jest możliwe. 

Ze względu na przepisy podatkowe, umowy cywilnoprawne, czyli umowy o dzieło lub zlecenie są bardzo popularne w Polsce. Decydując się na podpisanie takiego zobowiązania z pracodawcą, warto dokładnie sprawdzić treść dokumentu.

Ile kosztuje porada prawna?

  • Ceny porad prawnych w dużych miastach różnią się
  • Cennik porad prawnych nie istnieje
  • E-porady prawne dają przejrzystość kosztów usługi

Warszawa, Kraków, Wrocław – czy miejsce zamieszkania ma znaczenie, gdy zależy nam na uzyskaniu porady prawnej i jej wycenie? Ile powinna kosztować profesjonalna porada prawnika?

E-porady prawne - czy warto z nich korzystać?

Jednym z najczęściej wpisywanych w wyszukiwarki haseł związanych z branżą prawniczą jest termin „e-porady prawne”. Uzyskiwanie pomocy w szybki i wygodny sposób jest kuszącą wizją dla wielu użytkowników sieci. Czy jednak rzeczywiście w Internecie można uzyskać rzetelną poradę prawnika, bez konieczności umawiania się na spotkanie czy czekania w kolejce petentów?